Täna kell 9.56 sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Lääne-Virumaal Näpi alevikus Pärnu-Rakvere-Sõmeru tee 183. kilomeetril, kus sõiduautot Mercedes-Benz juhtinud 66-aastane mees sõitis reguleerimata ülekäigurajal otsa teed ületanud 69-aastasele jalgratturile.

Mees ei kandnud kiivrit ning kiirabi viis raskelt viga saanud ratturi haiglasse. Paraku ei õnnestunud meedikutel mehe elu päästa ja ta suri saadud vigastustesse.

Rakvere jaoskonna välijuhi Tauno Vettiku sõnul lähenes esialgsetel andmetel sõiduauto roolis olnud 66-aastane mees ülekäigurajale ning paraku ei märganud ta samal ajal paremalt ülekäigurajale sõitnud jalgratturit. „Iga liikleja peab veenduma iseenda ohutuses. Tuletan autojuhtidele ja jalgratturitele meelde, et reguleerimata ülekäigurajale lähenedes tuleb vähendada liikumiskiirust ja veenduda, et ülekäiguraja ületamine on ohutu,“ rääkis Rakvere jaoskonna välijuht.

„Muuhulgas tasub kõigil liiklejatel arvestada sellega, et suvisel ajal võib ere päike oluliselt häirida nähtavust. Seetõttu on praegusel ajal jalgrattaga liigeldes ohutum tulla enne ülekäigurajale minemist sadulast maha ja veenduda, et sõidutee ületamine on turvaline. Jalgrattaga ülekäigurajale sõites ei ole ratturil sõidukite suhtes eesõigust ning teele sõitmine võib olla autojuhile ootamatu ja jätta vähem aega reageerimiseks,“ lisas Vettik.

Sõiduautot juhtinud mees oli kaine ja omas vastava kategooria juhtimisõigust. Suurim lubatud kiirus sellel lõigul on 50km/h. Õnnetuse hetkel oli asfalt kuiv.

Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust ning õnnetuse täpsemad asjaolud on selgitamisel.