Aastatuhandeid on inimkond vaadanud tähtede poole ja unistanud lendamisest. Kosmoseajastu disain ja tehnoloogia on toonud need unistused reaalsusele lähemale. Alates esimestest satelliitidest ja kosmosejaamadest kuni moodsate kosmoselaevadeni – meie saavutused kosmoses peegeldavad teaduse ja tehnoloogia arengut. Kosmose esteetika on mõjutanud ka kunsti ja kultuuri, mille jaoks nii mõnedki on leidnud inspiratsiooni. Ka Huawei uusim nutikell on kosmosetööstusest inspireeritud.

„Huawei Watch 4 Pro Space Editioni disainis on kasutatud kosmosetööstuse titaani, mis on tugevam ja vastupidavam kui tavaline titaan. Kella numbrilauda kaitseb kulumiskindel sfääriline safiirklaas, mis lisab seadmele vastupidavust. Numbrilauda saab kaunistada eksklusiivsete kosmoseteemaliste taustadega, mis sümboliseerivad futurismi, teadust ja tehnoloogiat,“ kirjeldab uut nutikella tehnoloogiaekspert ja Huawei koolitusjuht Jekaterina Mishina.

Tervise jälgimise uus tase

Huawei on aastaid pööranud tähelepanu terviseuuringutele ja teadustööle, et tagada võimalikult täpselt terviseandmeid mõõtvad nutikellad. „Watch 4 Pro Space Edition annab vaid minuti jooksul ülevaate seitsmest tervisenäitajast ning aitab märgata aja jooksul toimuvaid muutusi kehas,“ ütleb Mishina.

Tehnoloogiaeksperdi sõnul on kellal on näiteks elektrokardiogrammi (ECG) analüüsi võimekus, mis võimaldab kiiresti ja mugavalt oma südame tervist kontrollida. „Südame rütmihäirete tuvastamise funktsioon suudab anda varajasi hoiatusi, et kasutaja saaks vajadusel arstiga nõu pidada,“ täpsustab ta.

„Kellal on täiustatud une jälgimise funktsioon, mis suudab tuvastada unehäireid ning pakkuda soovitusi parema une saavutamiseks. Näiteks võib nutikell aidata tuvastada uneapnoed ehk uneaegset hingamisseisakut,“ toob Mishina näite.

„Tänapäeva kiire elutempo juures on rohkelt tähelepanu pööratud stressi jälgimise funktsiooni edendamisele. Kell hindab kasutaja stressitaset reaalajas ja pakub sobivaid lõõgastusvõtteid,“ sõnab tehnoloogiaekspert.

Praktiline abiline

Huawei Watch 4 Pro Space Edition on varustatud nutika assistendiga, mis lihtsustab kasutajate igapäevaelu. Nutikas assistent võimaldab saata sõnumeid, saada kalendri meeldetuletusi ning juhtida muusikat otse kellalt. „See on nagu isiklik abiline randmel,“ ütleb Mishina.

Kell on varustatud ka eSIM-tehnoloogiaga, mis võimaldab kasutajatel olla ühenduses ka ilma telefoni kaasas kandmata. See tähendab, et saab teha kõnesid ja kasutada mobiilset internetti otse kellalt. „eSIM-tehnoloogia vabadus on midagi, mida paljud kasutajad hindavad - see annab võimaluse olla alati ühenduses, sõltumata telefoni asukohast,“ räägib tehnoloogiaekspert ning lisab, et nutikella saab ühendada nii iOS-i kui ka Androidi seadmetega.

Jaga
Kommentaarid