Kreutzwaldi tänava ehitustööde algamisel taastatakse kahesuunaline auto- ning ühistranspordiliiklus Gonsiori tänaval, mis oli alates eelmise aasta märtsist seoses Vanasadama trammitee ehitustöödega suletud. Kaubamaja ristmiku ületamiseks on tagatud 1+1 sõidurada. Linna siseneval suunas on liiklemine juba varasemast võimalik.

7. juunist avatakse liiklusele ka Ahtri tänava lõunaharu ning taastub liiklus sadamaalal. Ahtri tänava teetööd lõpetatakse novembriks, samuti avatakse selleks ajaks Laikmaa ja Hobujaama tänavad.

Seoses Tallinna Vee ja Utilitase vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitustöödega rakendatakse alates 10. juunist liikluspiiranguid Kreutzwaldi tänava eri lõikudel Tartu maantee ja Gonsiori tänava vahel ning hilisemates etappides suletakse ajutiselt ka Kreutzwaldi-Kunderi ristmik. Ümbersõiduks soovitakse kasutada Pronksi tänavat, jalakäijate ja ratturite läbipääs on tagatud. Tööde piirkonnas asuva Kesklinna Vene Gümnaasiumiga on saavutatud kokkulepe, et eksamite ja aktuste ajal töid ei teostata. Praeguste plaanide kohaselt kestavad tööd suve lõpuni.

Kreutzwaldi tänava ehitustööd.

Tallinna abilinnapea Pärtel-Peeter Pere ütles teisipäeval linnavalitsuse pressikonverentsil, et kuigi tänavu pole teetööde maht võrreldes mullusega nii ulatuslikud, siis pääsu nendest siiski pole.

Tehnovõrkude ehituse tõttu suletakse 25. juunil kolmeks nädalaks liiklus täielikult Suur-Ameerika tänaval Toom-Kuninga ja Pärnu maantee vahelises lõigus. Seejärel on poolteist kuud avatud liikluseks vaid üks sõidurada, mis on Liivalaia poolt Kristiine suunas. Kristiinest kesklinna sõitmiseks saab kasutada Endla tänavat.

Paldiski maantee jalakäijate tunneli ehitus hakkab 10. juunil, liiklus korraldatakse ümber ja ligipääs on kõigile liiklejatele viadukti alt võimaldatud. Ehituse tõttu ei sõida 15. juulist kuni 22. juulini rongid Balti jaama peatusesse, vaid tuleb kasutada Lilleküla või Kitseküla peatuseid. Hiljemalt septembri lõpuks peaks tunnel valmis saama.

Paldiski maantee.

Juuni lõpus või juuli alguses algavad ehitustööd ka Lastekodu tänaval. Kohalikele elanikele ja äridele tagatakse ligipääs ja liikumisvõimalused. Alustatakse ka Kaarli ja Mere puiestee bussipeatuste rekonstrueerimist, ümber tehakse rattatee ja bussipeatused.

Tondi raudtee ülesõidul avatakse liiklus Tondi ja Kotka tänavale alates 1. septembrist, kogu objekt peaks Pere sõnul olema valmis oktoobriks.

Muutuvad ka bussiliinide liikumisteed

Seoses vee- ja kanalisatsioonitrassi ehitustöödega F. R. Kreutzwaldi tänaval ja Vanasadama trammitee ehitustöödega muudetakse bussiliinide nr 9, 31, 35, 42, 46, 55 ja 94 liikumisteed. Mõlemal sõidusuunal jääb ära liikumistee F. R. Kreutzwaldi tänaval ning liiklus toimub kesklinna suunal Pronksi tänava kaudu ja kesklinnast väljuval suunal Gonsiori tänava kaudu.

Vanasadama trammitee skeem alates 7. juunist

7. juunist taastub liiklus täielikult sadama-alal ning avaneb Ahtri tänava lõunaharu. Lõigul Hobujaama – Jõe jääb esialgu kehtima kiirusepiirang kuni ülemise asfaltkatte paigaldamiseni. Samaaegselt lõunaharu avamisega suletakse seoses trammitaristu ehitustöödega ligikaudu üheks nädalaks Ahtri põhjaharu vasakpoolne sõidurida.

Seoses Ahtri tänava lõunapoolse haru avamisega liiklusele muudetakse alates 7. juuni tööpäeva algusest bussiliinide nr 8, 20, 20A, 34, 38 ja 66 peatuste asukohad. Reidi tee suunalisel Ahtri tänava lõunapoolsel harul tehakse taas peatused Ahtri ja Siimeoni (ajutine).

Vanasadama trammitee veebilehel tallinn.ee/vanasadamatramm saavad ühistranspordi kasutajad detailse ülevaate kõigi bussiliinide ümbersuunamistest ning autoga liiklejad leiavad liikluskorralduse info koos ümbersõiduskeemidega.

Sõiduplaanid, reisiplaneerija, liinide liikumisteed ja peatused on ehituse alguseks leitavad veebilehelt transport.tallinn.ee.