Mõned kilomeetrid hiljem sai siiski juht aru, et sellisel viisil kaugele ei jõua ja peatas sõiduki. Politsei sõnul selgus asjaolude selgitamisel, et kiiruseületamise põhjustas väsimus ja soov jõuda kiirelt sadamasse, et jõuaks veel enne laeva väljumist puhata. Lisaks juhile viibis sõidukis veel kaks reisijat.

„Kui rikkumiste põhjendustena on politseinikud harjunud kuulma igasuguseid „muinasjutte“, siis seekordne põhjendus läheb juba eriliste kategooriasse. Juhi sõnul ei näinud ta enda järel liikuval politseisõidukil sinist ja punast vilkurit vaid hoopis rohelist. Seda olevat juhile kinnitanud ka üks kaasreisijatest. Peatus juht enda sõnul siis, kui kuulis juba ka sireeni. Hinnangu sellele, milline värvipimeduse vorm annab sinise ja punase kõrvuti paiknemisel tulemuseks rohelise, jääb juba vastava erialase pädevusega doktorite anda,“ sõnati liiklusjärelvalve postituses.

„Arvestades teo ohtlikkust, pidas politsei juhi kinni ja täna jagas ootamatu värvipimedusega silma paistev roolikeeraja oma tegudest selgitusi juba Harju Maakohtus. Kohtuotsuse kohaselt tuleb nüüd 30-aastasel härral oma tegude üle järgi mõelda Kinnipidamiskeskuses. Kuna tegemist oli kolmandatest riikidest pärit kodanikuga, siis tegeleb päevakangelasega edasi ka migratsioonijärelevalve ja tulenevalt seadusest on võimalik kehtestada isikule sisenemiskeeld Eesti Vabariiki kuni 5 aastaks.“

Politsei sõnul in peatumismärguande eiramine üks raskemaid liiklusalaseid rikkumisi, sest oma teoga seab juht enamasti ohtu lisaks endale ka kaasliiklejad ja seetõttu on võetakse selliseid rikkumisi väga tõsiselt.