Eile õhtul kella 22.20 paiku anti häirekeskusele teada, et Ahtmes lebab murul noormees, kelle kõril on torkehaav. Sündmuskohale saabus kiirabi, kes tegi kindlaks, et noormees on surnud. Juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks kutsuti politsei.

Jõhvi politseijaoskonna juhi Andreas Kliimanti sõnul on esialgse info põhjal alust kahtlustada, et noormees suri ümberehitamise tunnustega tulirelva lasu tagajärjel.

„Praegu teadaolevalt olid kahtlustatav ja kannatanu omavahel tuttavad ning nende vahel tekkis konflikt, mis eile eskaleerus ning kahjuks päädis ühe osapoole surmaga. Kuriteos kahtlustatav 35-aastane mees andis end ise sündmuskohal üles, ta peeti kinni ning relv võeti asitõendina hoiule,“ rääkis Kliimant.

„Kõik juhtunu täpsemad asjaolud, sealhulgas ümberehitamise tunnustega ebaseadusliku tulirelva päritolu, selgitame välja alustatud kriminaalmenetluses,“ lisas jaoskonna juht.

Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad tapmist ja tulirelva ebaseaduslikku käitlemist. Uurimist toimetab Ida prefektuur ja juhib Viru ringkonnaprokuratuur.