Laste Eurovisioonil, mis juhatab sisse õhtuse „Suudleva Tartu“ kontsertetenduse, saab näha läbilõiget nii Eesti kui ka teiste riikide Eurovisiooni hittidest. „Kontsert algab aegade jooksul südamesse lauldud lauludega, millele järgneb ettekanne ka välismaiste Eurovisiooni hittidega,“ rääkis Shaté tantsukooli juhataja Krõõt Kiviste. Ta lisas, et noored on tantsu- ja laulunumbreid ettevalmistatud juba pea aasta – näha saab professionaalset tantsu väga keerulise koreograafiaga.

Noortega laulab kaasa teiste hulgas Elina Netšajeva, kelle esituses kuuleb Eesti Eurovisiooni laulu „La Forza“. „Iga noor artist esitab laval ühe riigi armastatud Eurovisiooni loo. Näeme laval sirgumas palju noori talente, keda ootab ees väga põnev tulevik,“ rääkis Netšajeva.

Suur lava on ehitatud ümber purskkaevu, mis nõuab Kiviste sõnul tantsijatelt osavat kohanemist. „Kuid noored saavad hästi hakkama – lavale jõuavad küpsed ja väga terviklikud numbrid.“

Esinejad kannavad efektseid kostüüme, mis on valmistatud jätkusuutlikkust silmas pidades. „Kontserdiks pole midagi ekstra juurde toodetud ega õmmeldud, vaid riided on kombineeritud olemasolevatest kostüümidest ja kodustest asjadest. Sellegi poolest näevad kostüümid välja värsked ja efektsed,“ ütles ta.

Lisaks tõi Kiviste välja, et professionaalse produktsiooniga kontsertetendus annab noortele talentidele hoopis uutmoodi kogemuse. „Laulu- ja tantsuoskus arendab noortes ka ettevõtlikkust, julgust, loovust, sotsiaalseid oskusi ja kohusetunnet. Just need on ühed ellujäämise kunstid, mis aitavad noorel olla elus õnnelikum ja edukam,“ sõnas tantsukooli juhataja.

Laste Eurovisioon algab laupäeval, 18. mail kell 16.00 Tartu Raekoja platsil. Kell 21.30 algab „Suudleva Tartu“ kontsertlavastus, mida kannab otse-eetris üle Eesti Televisioon. Jooksvat kajastust saab vaadata Delfist ja Kroonikast.