Meeleavalduse eesmärkideks oli parandada LGBTQ inimeste nähtavust kultuuris ja ühiskonnas, tugevdada kogukonda ning tõmmata tähelepanu kvääri hariduse ja kvääride paikade kättesaadavuse probleemidele Ida-Virumaal.

„IDAHOBIT on päev, mis meenutab meile kõigile, et võitlus võrdõiguslikkuse ja aktsepteerimise eest on jätkuv. See üritus ei ole lihtsalt meeleavaldus, vaid ka ühine tähistamine, mis tugevdab solidaarsust ja ühtekuuluvust. Kutsume meiega kõiki sellel päeval ühinema, et näidata tuge meie kogukonna liikmetele nii Eestis kui ka üle maailma,“ kommenteeris üritust korraldava Q-Space’i üks asutajatest Gulya Sultanova.

Esimest rahvusvahelist LGBTQ-vaenu vastast päeva tähistati 2005. aastal ning seda on ametlikult tunnustanud mitmed riigid, kohalikud võimud ja rahvusvahelised institutsioonid. Kuupäevaga tähistatakse Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) otsust 1990. aastast, millega eemaldati homoseksuaalsus rahvusvahelisest haiguste klassifikatsioonist.

Q-Space’i näol on tegemist kultuuriprojektiga Eestis, mis on pühendatud LGBTQ+ kogukonnale ja inimõigustele. Projekti raames korraldatakse igal kuul LGBT+ teemadega seonduvaid filmilinastusi, arutelusid, seminare ja muidki üritusi.

Tänase päeva puhul lehvisid LGBTQ lipud ka mitme riigiasutuse ees.

Jaga
Kommentaarid