Eile alanud Tallinna linnavolikogu istungil oli päevakorra viimaseks punktiks umbusalduse avaldamine abilinnapeale Pärtel-Peeter Perele. Umbusaldusavalduse abilinnapeale esitasid 2. mail Tallinna linnavolikogu Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni 39 saadikut.

Umbusaldusavalduse esitamiseks peab sellele alla kirjutama vähemalt 20 linnavolikogu liiget. Selleks, et umbusaldusavaldus leiaks toetust, peab seda toetama vähemalt 40 linnavolikogu liiget. Pere umbusaldamise poolt oli 38 linnavolinikku.

EKRE fraktsiooni esimees Mart Kallas andis mai alguses üle EKRE ja Keskerakonna fraktsioonide ühise umbusaldusavalduse abilinnapea Pärtel-Peeter Perele, milles heideti Perele ette rutakaid personaliotsuseid, suutmatust hallata vastutusvaldkonda ning ülbet hoiakut. Otseselt puudutas see 23. aprillil maha sadanud lume koristusprobleeme ja ebaõnnestunud kommunikatsiooni.

„Aprillilumi ei ole midagi erakordset, Eesti kevad on heitlik ja petlik. Kahjuks ei osanud sellega arvestada vastne abilinnapea Pere, kes lasi kiirkorras lahti pädeva kaadri ning jäi seetõttu 23. aprillil lumekoristusega hätta. Magistraalid, autoteed, ühistranspordirajad, kõnniteed ja kergliiklusteed olid hooldamata ja libedad, ühistranspordi graafikus püsimisega esines probleeme ning bussid hilinesid, tõukerattateenus suleti, sest oli nii halvas olukorras tänavatel ohtlik,“ rääkis Kallas.

„Oma tööülesannetes küündimatu abilinnapea Pere soovitas aga linlastel liikudes lihtsalt kannatust varuda ning leppida teadmisega, et selliseid olukordi tuleb ka tulevikus ette, kinnitades seega, et ei saa ühepäevase lume koristusega hakkama täna ega tulevikus,“ sõnas Kallas. „Kui ise ei saa valitsemisega hakkama, andke teatepulk üle järgmistele, kes saavad,“ rõhutas Kallas.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Kalle Klandorf rääkis kuu alguses, et keskfraktsioon toetab algatust sajaprotsendiliselt. „Lisaks juba mainitud juhtimisvigadele tooksin eraldi välja Pere erakordselt ebaõiglase otsuse koondada kommunaalameti asejuhi Tarmo Sule, kes on olnud antud valdkonna teenekas ja võimekas juht, selle rutaka otsuse tõttu kannatavad kõik linlased,“ sõnas Klandorf.

EKRE ja Keskerakonna fraktsiooni liikmete sõnul kuu algul leiavad nad ühiselt, et Tallinnas ei tohi olla võimu juures abilinnapea, kelle kommunikatsioon kriitilises olukorras on puudulik, ennast õigustav ja linlasi solvav. Nende sõnul tegi opositsioonis olles jõuliselt tänavapuhastust kritiseerinud Pere tegi läbimõtlemata personaliotsuseid ning näitas abilinnapeana esimese kriitilise olukorra saabudes, et ei saa pingelises olukorras tööga hakkama.