Nimelt ei taheta praegu väga ebameeldivaid otsuseid langetada. On ju valimistel vaja hästi esineda ja pealegi pole teada, mis saab peaminister Kaja Kallasest. Too rõhutab intervjuudes kogu aeg, et on ju Eesti peaministri rollis. Pärast valimisi aga selgub seegi, kas Eesti saab Euroopa Komisjonis magusa koha, mille võiks siis võtta Kallas. See on kõik teoreetilise arutlemise teema ega olene suures plaanis meist endist, jääb Moora jutust kõlama.

Saates arutatakse sedagi, miks Euroopa Parlamendi valimised ikkagi paljud eestlased külmaks jätavad. Teatavasti on hääletajate osakaal olnud väike.

Lisaks räägitakse üksipulgi eri parteide seisust. Kui varem näitasid prognoosid, et ühe koha saavad kindlasti Reformierakond, Isamaa, EKRE, SDE ja Keskerakond, siis nüüd on viimasena mainitu puhul kindlasti võimalik ka variant, et jäädakse suisa kohata. Jokkeriks on kohtu all olev Aivo Peterson.

Kuidas aga on jõujooned EKRE sees? Ja mis on ikkagi sotside puhul Marina Kaljuranna fenomeni juur? Kuidas võib minna sotsmeediatähel Jüri Ratasel?

Pikemalt „Erisaates“.