Teatati, et 34-aastane staabiseersant Gordon Black teenis Lõuna-Koreas ja pidi koju Texasesse naasma. Selle asemel sõitis aga abielus olev Black Venemaale oma pikaaegset armukest vaatama. Nüüd muudab tema vahistamine juba niigi pingelisi USA-Vene suhteid veelgi keerulisemaks, kirjutab Associated Press.

USA armee kõneisik Cynthia Smith kinnitas, et sõjaväelane vahistati neljapäeval Vladivostokis kriminaalse teo eest. Smithi sõnul teavitas Venemaa USA-d ja armee teatas sellest sõjaväelase perekonnale.

USA välisministeerium annab sõjaväelasele Venemaal asjakohast konsulaarabi, teatas Smith.

USA ametnike sõnul elas Vene naine Lõuna-Koreas ja sügisel tekkis tema ja Blacki vahel mingisugune kodutüli. Pärast seda lahkus naine Lõuna-Koreast. Ei ole selge, kas ta oli sunnitud lahkuma ja kas Lõuna-Korea võimudel oli selles mingit rolli.

USA ametnike sõnul ei öelnud Black, et läheb Venemaale, ega saanud seega ka mingit luba sinna minekuks. Sisuliselt oli ta puhkusel, sest lahkus Lõuna-Koreast, et minna koju Fort Cavazosesse.

Ei ole aga selge, kas USA sõjaväelastel on eraldi keelatud Venemaale reisida, kuigi välisministeerium soovitab USA kodanikel tungivalt seda mitte teha.