Õppuse käigus viiakse läbi kompleks tegevusi, mille käigus harjutatakse mittestrateegilise tuumarelva ettevalmistamist ja kasutamist, teatas kaitseministeerium.

„Õppus on suunatud väeosade isikkoosseisu ja tehnika valmisoleku toetamisele mittestrateegilise tuumarelva kasutamiseks reageerimiseks ning Vene riigi territoriaalse terviklikkuse ja suveräänsuse tingimusteta tagamiseks vastuseks teatud lääne ametiisikute provokatsioonilistele avaldustele ja ähvardustele Vene Föderatsiooni aadressil,“ teatas kaitseministeerium.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov teatas, et õppus otsustati läbi viia seoses lääne poliitikute avaldustega kavatsuse kohta saata relvastatud kontingendid Ukrainasse.

„Kui te minult küsite, millistest lääne esindajate avaldustest jutt käib, siis on selge, et jutt käib härra Macroni avaldustest, Suurbritannia esindajate avaldustest. Neile lisandub USA senati esindaja, kui ma ei eksi. Nad on rääkinud valmisolekust ja isegi kavatsusest saata relvastatud kontingendid Ukrainasse, see tähendab sisuliselt panna NATO sõdurid Vene sõjaväelaste vastu,“ lausus Peskov vastuseks küsimusele, millega see õppus seotud on.

„See on täiesti uus pingete eskalatsiooni ring. See on pretsedenditu, see nõuab erilist tähelepanu ja erilisi meetmeid,“ lisas Peskov.

Telegramis võttis sõna ka Venemaa julgeolekunõukogu aseesimees Dmitri Medvedev, kes kuulutas, et lääne vägede Ukrainasse saatmine viib nende riikide otsese sõtta astumiseni, millele Venemaal tuleb vastata ja kahjuks mitte Ukraina territooriumil.

„Ja just seetõttu alustas kindralstaap täna ettevalmistusi õppusteks, kaasa arvatud toiminguteks mittestrateegilise tuumarelva ettevalmistamise ja kasutamise küsimuste praktiliseks harjutamiseks,“ teatas Medvedev. „Sel juhul ei saa keegi end varjata ei Kapitooliumi künkal, ei Élysée palees ega Downing Street 10-s. Saabub ülemaailmne katastroof. Seda suutsid muide mõista Kennedy ja Hruštšov üle 60 aasta tagasi.“

Jaga
Kommentaarid