Peaminister Kaja Kallas ja Ukraina peaminister Denõss Šmõhal arutavad kohtumisel Ukraina igakülgset toetamist, sealhulgas Ukraina ülesehitamisega seonduvat. Kõneldakse ka Venemaa külmutatud varade kasutuselevõtu, vastutusele võtmise ja sanktsioonide teemal. Samuti arutatakse Ukraina teed Euroopa Liitu ja NATOsse.

Peaminister Kallas ütles enne kohtumist Šmõhaliga, et peame jätkama Ukraina sõjalist, majanduslikku ja poliitilist toetamist. „Me usume Ukraina võitu ja sellesse, et kurjus on võimalik alistada,“ sõnas Kallas. Lisaks sõjalisele abile tuleb meil juba praegu hakata mõtlema Ukraina ülesehitamisele.

Samuti rõhutas peaminister, et praegu on otsustavad ajad ja peame fookust Ukraina toetamisel teadlikult hoidma. „Me ei tohi lasta oma tähelepanu hajutada sisepoliitilistel küsimustel, eriti seoses eesootavate valimistega Euroopas ja kaugemal. Kui Venemaa agressioon Ukrainas end ära tasub, leiame kõik end palju ohtlikumast maailmast,“ märkis ta.

Kell 16.30 toimub Stenbocki majas ka Eesti ja Ukraina peaministrite ühine pressikonverents. Jälgi seda Delfi vahendusel!