Katri Raik (SDE) ütles Delfile, et poliitiku töö on kandideerida ning see pole väga suurte valikutega seotud. „Kui sa oled poliitikas, siis ei saa öelda, et ma ei kandideeri või kandideerin ainult, siis kui mul selleks tuju on.“

Raik ütles, et tunneb esimest korda, et tal on midagi kaasa rääkida. „Eelmistel eurovalimistel ma kandideerisin ka, aga ma ei tundnud tegelikult endas sellist sisemist valmidust või teadmist või kogemust kaasa rääkida. Ma ei taha, et ühestki maast või ühestki kohast saaks selline tupik nagu praegu on saanud Narvast seoses Vene ja Ukraina sõjaga. Ma olen mures, kuidas rohepööre kulgeb ja kuidas see erinevaid Euroopa regioone mõjutab. Mind huvitavad piiri ja rahvusvähemuste küsimused, Ida-Virumaal on teatavasti rohepööre, piirid, rahvused kõik koos.“

„Valimistele minnakse alati sooviga võita, teistmoodi pole ju mõtet minna tegelikult. Ma olen realist selles olukorras, kus ma olen. Jah, ma kandideerin. Jah, ma toetan erakonda. Jah, ma saan uue kogemuse. Jah, ma panustan. Ja samas ma tahan kandideerida järgmise aasta kohalike omavalitsuste valimistel Narvas.“

Eesmärk on siiski Narva

Raik ütles, et kui ta peaks valima Narva ja Brüsseli vahel, siis ei peaks ta hetkegi mõtlema Narva valimise üle.

Raik ütles, et on üsna veider olukord, kui tullakse poolteist aastat enne valimisi küsima, et kas tohib tulla tema nimekirja. „See näitab, et uus Narva on sündinud. See Narva, mis tahab areneda koos Eestiga, vaadata Eesti poole, olla demokraatlik, mitte ajada onupojapoliitikat. Siin ma tunnen tõesti vastutust. Ma püüan elus teha neid asju, mis mul hästi välja tulevad ja mida teised ei tee. Ma arvan, et elu elamine Narvas on mul päris hästi välja tulnud.“

Raik rääkis, et tal on Narvas veel palju korda saata. „Kohalik omavalitsus on nagu kolme jalaga taburet, maailma kõige stabiilsem istumisese. Hea haridus, hea meditsiin ja elukeskkond.“

Raik ütles, et koolidega ollakse enamvähem mäel, kuid koolihariduse kvaliteediga eesti keeles tuleb veel aastaid tegeleda. Meditsiini osas tõi ta välja Narva haigla keskkonna uuenemise olulisuse, kuid vaja on ka inimesi.

„Elukeskkonna osas on Narvas häid näiteid, aga minu unistuste Narva on ikkagi renoveeritud elumajadega Narva. Kõige selle troon on ikkagi, et me vajame ikkagi töökohti, me vajame, et inimesed ei sõidaks siit ära ja me vajame nendele inimestele, kes siin on, linnas on kolmandik inimesi üle 65 aasta vana, me vajame nendele inimestele tegevust ja usku, et nad ei istuks oma teise korruse hruštšovkas ja ei vaataks Vene televisiooni. Teisisõnu Eesti sisejulgeolek on üsna palju Narva linnapea kätes.