Keskkonnaagentuuri andmetel on täna sadanud Lõuna-Eestis lund, lörtsi ja jäävihma, mis on muutnud sealsed põhi- ja tugimaanteed väga libedaks ning kõrvalmaanteed raskesti läbitavaks. Põhja- ja Kesk-Eesti suuremad maanteed on transpordiameti andmetel praegu peamiselt soolaniisked ja sõidutingimused on seal rahuldavad.

Ilmaprognoosi järgi levib alates õhtust lume, lörtsi ja jäävihma sadu üle mandri põhja suunas. Ainult Kirde-Eesti jääb ilma olulise sajuta. Õhutemperatuur jääb õhtul ja öösel 2 kuni -9 kraadi vahel.

Transpordiamet tuletab meelde, et keeruliste ilmaolude korral tuleb sõidukijuhil olla äärmiselt ettevaatlik ja valida teeoludele vastav sõidustiil.

„Palume liiklejatel arvestada, et talvised teeolud on muutlikud ning teekonda planeerides tuleb varuda rohkem aega, vajadusel vähendada sõidukiirust, vältida ohtlikke manöövreid ja hoida pikivahet. Kindlasti ei ole lubatud maksimaalne kiirus sobilik liiklemiseks tuisu, lumevaalude ja libedaga,“ lausus transpordiameti kommunikatsiooniekspert Denes Kattago.

Lisainfot teeolude ja liikluspiirangute kohta tasub enne teele asumist vaadata siit.