Põhja ringkonnaprokuratuuri prokurör Reelika Ratassepp kinnitas Delfile, et Harju maakohus rahuldas täna Põhja ringkonnaprokuratuuri taotluse võtta kaheks kuuks vahi alla 20-aastane naine, kellele on esitatud esialgne kahtlustus tapmiskatses seoses esmaspäeva õhtul Lasnamäel toimunud noarünnakuga, mille käigus sai 53-aastane naine eluohtlikke vigastusi.

„Kohus nõustus prokuratuuri hinnanguga, et kahtlusalune võib vabadusse jäädes jätkata kuritegude toimepanemist,“ sõnas prokurör.

Rünnakus sai haavata kaks inimest

Prokurör Ratassepp rääkis eile Delfile, et kannatanu rünnaku käigus mitu torkehaava ja toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse ravile. Juhtumi käigus sai kergemaid vigastusi ka meesterahvas, kes nägi noarünnakut pealt ja sekkus. Politsei pidas 20-aastase naise sündmuskohal kinni.

Ründaja motiiv on esialgu veel teadmata.

„Juhtumi täpsemad asjaolud selgitatakse alanud kriminaalmenetluses, mida viib Põhja ringkonnaprokuratuuri juhtimisel läbi PPA Põhja prefektuuri kriminaalbüroo isikuvastaste kuritegude talitus,“ ütles prokurör.

Ohvreid rünnati suure kööginoaga

Ohvri lähedane rääkis Delfile, et sündmused leidsid aset õhtul kella 21 ajal.

Tema sõnul tungis alkoholi ja tõenäoliselt ka mõne muu aine mõju all olev naisterahvas selja tagant kallale võõrale prügi välja viivale naisele ning lõi teda suure kööginoaga korduvalt selga.

„Õnneks mu mees nägi seda ja peatas selle tapatöö, saades ka ise rabelemise käigus väiksemaid vigastusi,“ sõnas ta. „Kinnihoidmise ajal oli pussitaja veel karjunud, et tal lastaks oma töö lõpetada ehk ohver tappa.“

Ta lisas, et nii ohver kui ka pussitaja rääkisid eesti keelt.