„Laul keerleb ümber Emajõe ja selle, kuidas meie isiklikud panged ta jõeveega täituvad. Ühel on pang pooltühi, teisel jälle pooltäis – aga mõlema kogemus kehtib. Mis toimub me elukeskkonnas, see toimub ka meis endis ja kultuuripealinna aastal hoiame Lõuna-Eesti fluidumit kahe käega. See laul on minu Tartu kogemus ja armastuskiri kodukohale, nagu mõni varasemgi Lonitseera laul, ainult et Kukerpillide mõjutused on kohale jõudmas,“ ütles laulu autor Kaisa Kuslapuu. Loos teeb lisaks Lonitseerale kaasa bändžomängija Karl Laanekask.

1x
00:00

Tänavu on Tartus ja Lõuna-Eestis väga palju põnevat toimumas, kuid aega on igal inimesel ikka sama palju – irooniliselt 24 tundi. „Nüüd võiks kõik Eestis elavad inimesed uudishimu ja pealehakkamise letti lüüa ja viia end kultuuripealinna sündmuste kavaga kurssi, sest head mälestused ja uued sõbrad ei teki iseenesest,“ lisas Kuslapuu.

Lonitseera muusikapala räägib kultuuripealinnast neile iseloomuliku huumori ja mängulisusega. Ansambli muusikastiili on iseloomustatud kui „dramaatiline indijatspopp“, „peen huumor hea bassiga“ või „suht kaasalauldav muusika“. Nii sobitub nende stiil hästi ka Tartu 2024 „dramaatilise juhtmõtte“ ja „suht kaasahaarava programmiga“.

Lonitseera debüütalbum „Tapeet“ (2022) pälvis 2023. aasta Eesti Muusikaauhindadel aasta autorilaulualbumi tiitli ning nende „Loni jõulud“ on nominent ka 2024. aasta muusikaauhindadel.

„Kunsti näha“ kõlab esimest korda avalikult Lonitseera ja Karl Laanekase esituses Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta avatseremoonial „Kõik on kokku üks!“ Emajõe kallastel reedel, 26. jaanuaril kell 19. Avatseremooniast ja Lonitseera etteastest teeb otseülekande ETV. Kogu päeva vahendab avapidustuste meeleolukaid galeriisid ja videokokkuvõtteid Delfi.

Kunsti näha

Singli kujunduse autoriks on Katarina Skott, muusika salvestas ja järeltöötles Marcus Ellervee. Laulu kirjutas Kaisa Kuslapuu, esitab Lonitseera koosseisus Kaisa Kuslapuu – vokaal, klaverKatariina Tirmaste – flööt, taustavokaalKristin Kaha – taustavokaalMart Nõmm – kontrabassTõnis Kirsipu – löökpillid, Karl Laanekask – bändžo (külalisena).