Esimene nominent on lugu pealkirjaga „Eesti oma Illuminati? Piilume salapärase korporatsioon Sakala suletud uste taha.“ Autoriteks Jasper Käänik, Brent Pere ja Aleksandr Heifets Delfi Meediast.

Korporatsioone saadab sageli saladusloor ning kõrvalolijaid naljalt nende siseelu vaatama ei lasta. Meil õnnestus piiluda Korp! Sakala koridoridesse ja teha vaatajatele ülevaade, mis asju seal aetakse ning kas tõesti jagatakse töökohti puhtalt liikmesuse pealt?

Vaata videot:

Teiseks nominendiks on video „Sariprotestijad.“ COVID-protestid lõid kommuunid, mille mõju tunneme tänaseni, Nursipaluni välja. Delfi TV üritas mõista kõigevastaste kodanike mõttemaailma. Autoriteks Aleksander Algo, Daniel Leevik ja Jasper Käänik Delfi Meediast.

Vaata videot:

Kolmandaks nominendiks on videolugu Maxima katusevaringust Riias pealkirjaga „Ma kuulsin inimesi suremas.“ Autoriteks Aleksander Algo ja Daniel Leevik Delfi Meediast.

Kolm ohvrit meenutavad Baltimaade suurimat tragöödiat Estonia laevahukust saadik – Maxima katusevaringut Riias. 54 inimelu nõudnud õnnetusest möödus tänavu kümme aastat.

Vaata videot: