Euroopa kultuuripealinna avatseremooniale Tartus 26. jaanuaril eelnevad ja järgnevad meeleolukad tähistamised Lõuna-Eestis. Kultuuripealinna aasta tervitamiseks astub Võrus lavale kaheksaliikmeline bänd Angus, kes süstib talvisesse kaamosesse suvist reggae-muusikat.

Bändiga liitub Võru linnas sündinud Uku Suviste, kes ei vaja pikka tutvustamist. Aastaid Eesti popmuusika taevas säranud artist naaseb kodulinna, et tähistada Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta saabumist võrukandi rahvaga.

Lavale astub ka saami DJ iDJa Norrast, kes loob helielamuse, mis ulatub house’ist, diskost ja teknost ambientse helimaastikuni.

„Veerand Eestit on kauaoodatu lävel – 2024. aastal algab Tartus ja Lõuna-Eestis Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta. Programmis on üle tuhande sündmuse aasta läbi, millest meelepärase leiab kindlasti igaüks,“ rääkis Tartu 2024 juht Kuldar Leis.

Terve aasta Tartus ja Lõuna-Eestis vältav programm jutustab loovidee Ellujäämise Kunstide lugu – need on teadmised, oskused ja väärtused, mis aitavad meil tulevikus paremini elada.

Võrumaal jõuab kultuuripealinna programmis publikuni kümneid sündmusi. Programmiga saab lähemalt tutvuda Tartu 2024 kodulehel.

Jaanuaris avas kultuuripealinna aasta ka Valga ja Viljandi. 27. jaanuaril jõutakse Põlvasse, kus etteaste teeb pärimusmuusik Meelika Hainsoo.

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 avatseremoonia „Kõik on kokku üks!“ algab 26. jaanuaril kell 19 Tartus südalinnas Emajõe kaldaäärsel. Üles astuvad Trad.Attack!, Sander Mölder, Lonitseera ja paljud teised tuntud Eesti artistid, näitlejad ning tantsijad. Vaata lähemalt: tartu2024.ee/avamine.