Algselt väliüritusena plaanitud avapeo paigaks sai karmi pakase tõttu Valga spordihall, kuhu tulid kokku Valga, Tõrva ja Otepää valla elanikud ja külalised, et tähistada pidulikult kultuuriaasta algust.

Õhtu peaesineja Angus tõi talvise kaamose sekka reggae- ja skamuusika rütme. Bänd jagas lavalaudu Valga juurtega džässlaulja Karmen Rõivassepaga, kes võitis aasta lõpus Taanis ja Eestis parima džässhelilooja tiitli.

Et peole tulid ka lõunanaabrid, ütles Tartu 2024 juht Kuldar Leis tervitused ka Läti keeles. Lisaks pani piirilinnas piduliste tantsukingad lööma Läti DJ Magnuss Eriņš.

Leisi sõnul on kohalikud muusikud kaasatud ka järgmistele kultuuripealinna avamistele Lõuna-Eestis. Tuleval reedel (12.01) astub koos Lõuna-Eesti reggae-bändiga Angus Viljandis lavale kohalik Stefan, Võrus (19.01) sealkandi mees Uku Suviste ning Põlvas (27.01) folkmuusik Meelika Hainsoo.

Kultuuripealinnaks saanud Valga külalisi tervitasid peol veel Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots, Tõrva vallavolikogu esimees Maido Ruusmann, Otepää vallavanem Jaanus Barkala ja Valga vallavanem Monika Rogenbaum. „Kokku on pandud tipptasemel programm – naudime seda kultuuri, mida jagub Lõuna-Eestisse. Elagu Euroopa, elagu Tartu 2024, Valgamaa ja Valga vald!“ ütles vallavanem Rogenbaum.

Euroopa kultuuripealinna tiitliaasta Tartus algab 26. jaanuaril avatseremooniaga „Kõik on kokku üks!“. Avaetendusel astuvad üles Trad.Attack!, Sander Mölder, Lonitseera ja paljud teised tuntud Eesti artistid, näitlejad ja tantsijad.

  Valga juurtega džässlaulja Karmen Rõivassepp esines taas kodulinnas
 Taamal on prouad on peo ajaks endale mugavad istekohad valinud, kust avaneb parim vaade
Avapidustused algasid Valgas

 Tartu 2024 Lõuna-Eesti koordinaator Annela Laaneots ütleb Valgale tere

 Tartu kultuuripealinna juht Kuldar Leis tervitab Valgat, kus esimesena toimus kultuuriaasta avapidu.

Tartu koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega kannab 2024. aastal Euroopa kultuuripealinna tiitlit. Terve aasta Tartus ja Lõuna-Eestis vältav programm jutustab loovidee Ellujäämise Kunstide lugu – need on teadmised, oskused ja väärtused, mis aitavad meil tulevikus paremini elada. Enam kui tuhande sündmusega programmis saab tutvuda tartu2024.ee.