Kagu-Eestis võib prognoosi järgi juurde sadada kuni 12 cm lund ning sadu jätkub ka homse päeva jooksul üle Eesti.

„Tuletame liiklejatele meelde, et teeolud muutuvad taas keeruliseks tuisu ja juurde tuleva lume tõttu. Seega enne liiklema minemist tasub mõelda, kas see on vajalik,“ ütles transpordiameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa.

Kui liiklema minna, siis tuleb kindlasti varuda sõiduks tavapärasest oluliselt rohkem aega või võimaluse korral lükata sõit edasi. Kindlasti tuleb jälgida teeolusid ja valida sellele vastav sõidukiirus ja -stiil. Talviste teeolude puhul ei ole suurim lubatud kiirus kohustuslik.

Teehooldajad on kogu tehnikaga väljas, ent kõikide teede puhastamine võtab aega, sest saju ja tuisu tõttu kattub teepind peagi uuesti lumega. Samuti võib tugev tuul tekitada tuisuvaale, mis raskendab liiklemist.

Peale keeruliste teeolude peavad sõidukijuhid arvestama ka teehooldusmasinate ja nende eripäradega. Hooldemasinale vastu sõites tuleb hoida tee serva, sest sahk ulatub üle tee telgjoone, et tee keskele ei jääks valli. Alustades hooldemasinast möödasõitu, tuleb veenduda selle ohutuses ning arvestada, et hooldemasinast eespool olev tee võib olla hooldamata.

Hea lugeja, anna rasketest ilmaoludest teada, kirjutades ja saates pilte siia või aadressil vihje@delfi.ee

Keskkonnaagentuur väljastas üleriigilise hoiatuse

Keskkonnaagentuur andis täna kogu Eestile esimese taseme hoiatuse, mis tähendab, et ilm võib olla ohtlik.

Täna õhtul Kagu-Eestis algav lumesadu levib järgneva öö jooksul üle Eesti. Tuiskab ja nähtavus halveneb. Kirdetuul tugevneb sisemaal puhanguti kuni 13, Hiiumaal ja põhjarannikul 10-15 puhanguti 20 meetrit sekundis.

Õhutemperatuur on -2..-8, öö hakul Virumaal kuni -12 kraadi.

Homme päeval lumesadu jätkub. Mitmel pool tuiskab ja nähtavus on halb. Saartel ja rannikul puhub kirde- ja idatuul 14, puhanguti 20 meetrit sekundis. Oodatav lumelisa ööpäeva jooksul 5-10, kohati kuni 15 cm.

Õhutemperatuur on päeval -1..-6 kraadi.