Valitsuse usaldusküsimusega on seotud valitsuse algatatud sotsiaalhoolekande seaduse ja teiste seaduste muutmise seadus, ravimiseaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seadus ning ravikindlustuse seaduse täiendamise seadus.

Läbirääkimistel võtsid sõna Rain Epler, Leo Kunnas, Helle-Moonika Helme, Jaak Valge, Kert Kingo, Rene Kokk ja Arvo Aller Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast, Andrei Korobeinik (Keskerakond) ning Riina Solman (Isamaa). Läbirääkimised jätkuvad homsel istungil.

Istungi tööaja lõppemise tõttu lükkus homse istungi päevakorda ka teise lugemise eel valitsuse usaldusküsimusega seotud ravimiseaduse ja tervishoiuteenuste korraldamise seaduse muutmise seaduse (lähtetoetused) eelnõu ning ravikindlustuse seaduse täiendamise seaduse eelnõu arutelu.

Valitsus otsustas eelmisel nädalal esitada riigikogule teiseks lugemiseks seitse usaldusküsimusega seotud seaduse eelnõu. Ülejäänud neli usaldusküsimusega seotud seaduse eelnõu tulevad hääletusele homsel istungil.

Valitsuse usaldusküsimusega seotud eelnõule esitatud muudatusettepanekuid hääletamisele ei panda. Pärast usaldusküsimusega seotud eelnõu esindajate ettekandeid ja läbirääkimisi toimub eelnõu lõpphääletus.