Mullu novembris vapustas avalikkust juhtum Põltsamaa vallas Tammiku külas, kus 26-aastane Sandra langes enda koduhoovis ränga koerterünnaku ohvriks. Naabri agressiivsed koerad rebisid ära osa naise peanahast koos juustega ja ka vasaku kõrva. Naise ema sõnul olid vigastused nii tõsised, et juhul, kui koerad oleks mõni sekund kauem Sandrat purenud, ei oleks teda enam meiega.

Täna aasta hiljem algas Tartu maakohtus istung koerte omaniku Monika Antoni üle. Anton ilmus kohtusaali maskeeringus. Peas oli tal blond parukas, kaela varjas leopardi mustriga sall ning nägu kirurgiline mask. Anton keeldus TV3 uudistele kommentaari andmast, kuid kohtusaalis jäi ta endale kindlaks – tema endal süüd ei näe. „Menetlus käib, kommentaare me ei anna,“ ütles pärast istungit Antoni advokaat.

Sandra advokaadi Olavi-Jüri Luige sõnul viitab koerte omaniku tänane käitumine täielikult sellele, et inimesel puudub igasugune kaastunne ja empaatiavõime. „Praegusel juhul me ju näeme, et selle üle, et koerad ründasid, vaidlust ei ole. Et koerad temale kuulusid, vaidlust ei ole, aga vabandust ei tule siiani.“ Olgu öeldud, et koerad eutaneeriti pärast juhtunut.

Antonit süüdistatakse paragrahvi järgi mis käsitleb raske tervisekahjustuse põhjustamist ettevaatamatusest ja samuti paragrahvi järgi milles isik vastutab tegevusetuse eest, kui ta oli kohustatud tagajärgi ära hoidma. Sandra advokaat rõhub kaasuses tõsiasjale, et kannatanu perekond oli varasemalt probleemsetest koertest teavitanud nii politseid kui ka valda korduvalt. „Koerte omanik ehk süüdistatav tegelikult teadis sellest probleemist väga pikaajaliselt. Ta ei võtnud mitte kui midagi ette, et sellist olukorda ära hoida,“ lisas Luik

Sandra ise loodab, et Monika Antonile määratakse kõige karmim karistus, mida Eestis määrata saab. „See karistus, mida mina talle nõuaks, on vangistus, aga seda ei saa siin Eesti riigis niikuinii nõuda.“

Kohtuistung jätkub käesoleva nädala kolmapäeval.