VTšK-OGPU teatas, et kiidetud superrelv kaotati 11. augustil hommikuse rünnaku ajal lennuväljale Ukraina Ivano-Frankivski oblastis. Üks raketi kandjatest, hävituslennuk MiG-31K lihtsalt „pillas“ selle maha väidetavalt süsteemide ebakorrapärase toimimise tõttu.

Kanal märgib, et on hämmastav, et kõigi märkide järgi raketti isegi ei otsitud. Sõjaväelased teatasid harjunud kombel kõigi sihtmärkide edukast tabamisest, aga Tula oblasti põllumehed seadsid 12. septembril Venemaa kaitseministeeriumi ametliku esindaja Igor Konašenkovi sõnad kahtluse alla.

VTšK-OGPU teatab, et pooleteise kilomeetri kaugusel Birjulevka külast märkas traktorist maast välja ulatuvat kummalist objekti.

Kohale kutsuti kõik oblasti jõustruktuurid ja ka raketi H-47M2 tootjatehase esindajad. Pärast inspekteerimist jõudsid Moskva oblastis Kolomnas asuva konstrueerimisbüroo Mašinostrojenije insenerid järeldusele, et hüperhelikiirusega superrelva Tulast tehasesse transportida ja uuesti kokku panna ei ole võimalik, mistõttu otsustati raketi jäänused õhku lasta, teatab VTšK-OGPU.

Kohalike elanike evakueerimiseks läks kanali teatel vaja seitset bussi ja paarisada sõjaväelast. Koduloomi kaasa võtta ei tohtinud.

Jaga
Kommentaarid