„Ettevõtjaid ja nendega seotud äriühingut kahtlustatakse Euroopa Liidu kehtestatud sanktsiooni rikkumises. Esialgse kahtlustuse kohaselt jätkasid ettevõtjad pärast Venemaale sanktsioonide kehtestamist majandustegevust Venemaa äriühingutega. Majandustegevust jätkati nii otse Venemaaga kui ka Euroopa Liidu välise riigi ettevõtte vahendusel,“ selgitas Delfile Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Leelo Soomaa.

„Kuna Euroopa Liidu kehtestatud sanktsiooni rikkumine on kuritegu, siis alustati asjaolude selgitamiseks kriminaalmenetlust. Tegemist on esialgse kahtlustusega, mille kontrollimiseks kogutakse kriminaalmenetluses täiendavaid tõendeid,“ jätkas ta.

Antud ettevõtte kontor asub Rotermanni kvartalis. Suure kontorihoone juures seisis veel õhtulgi politseibuss. Mis konkreetse firmaga on tegu, pole Delfile teada.

Kui sanktsioneeritud valdkonnas tegutsev EL-i ettevõte proovib mõne EL-i välises riigis asuva ettevõtte vahendusel Venemaal äritegevust jätkata, on tegemist sanktsioonide rikkumisega, mille eest võib oodata kriminaalkaristus.

Kui õiguskaitseasutusteni jõuab info, et keegi võis sanktsioone rikkudes panna toime kuriteo, alustatakse kriminaalmenetlust. Sanktsioonide rikkumise eest on võimalik karistada rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid