Venemaa justiitsministeerium teatas reedel, et Muratov „kasutas välisplatvorme, et levitada arvamusi, mille eesmärk oli kujundada negatiivset suhtumist Vene Föderatsiooni välis- ja sisepoliitikasse“. Samuti süüdistas ministeerium Muratovit teiste „välisagentide“ sisu levitamises, vahendab The Guardian.

Muratov on Venemaa suurima sõltumatu ajalehe Novaja Gazeta peatoimetaja ja väljaandja. 61-aastane Muratov pälvis 2021. aastal Nobeli rahupreemia võitluse eest arvamusvabaduse nimel. Ta pühendas saadud preemia Novaja Gazeta ajakirjaneikele, kes on „töö eest elu andnud“. Alates 2000. aastast on tapetetud kuus väljaande ajakirjanikku ja ajalehe töötajat, sealhulgas Vladimir Putini sünnipäeval maha lastud reporter Anna Politkovskaja. Tänavu juulis rünnati Tšetšeenias inimõiguste rikkumistest kirjutanud ajakirjanik Jelena Milašinat.

Vene „välisagentideks“ kuulutatud üksikisikud ja organisatsioonid peavad avalikustama oma rahaallikad ning märkima kõikide oma avalike kirjutiste, sealhulgas veebipostistuste juurde, märke oma agendistaatusest.