Eesti Ekspressi ajakirjaniku Urmas Jaaganti sõnul olid esialgu ehmatanud ja jahmunud nii avalikkus, koalitsioon kui opositsioon. Nüüd näib, et kõik on saanud jalad põhja, reformierakond on saanud oma sõnumid paika ning opositsioon tegi oma tööd. „Suurem paanika on nüüd üle läinud,“ lausus ta. „Reformierakond on leidnud, et kui midagi uut enam peale ei tule, siis asi ka hullemaks ei lähe.“

1x
00:00

Hindrek Riikoja seevastu tõi välja, et Reformierakond ei ole jätkuvalt suutnud Kaja Kallast kindlasõnaliselt toetada, sotsid on hakanud Kallast kritiseerima ja rohkem selgitusi nõudma.

Kindlasti ei ole väsinud ka opositsioonierakonnad ning kõik meediaväljaanded uurivad andmebaase ja taustu, et veel midagi leida.

„Et Kaja Kallas otsustas Riigikogu juhatust õpetama hakata, kuidas nad oma tööd peaks korraldama, valab ainult õli tulle,“ märkis ta.

Värskes „Päevakorras“ arutleti veel ka riigieelarve kärpimise üle ning küsiti, kas väljakäidud kärpeplaanid oli lihtsalt häma.

Samuti vaadati ette algavale kooliaastale ja seda kummitavale õpetajate puudusele ning muretseti järjest langeva sündivuse pärast.

Taskuhäälingusaade „Päevakord“ on iganädalane Delfi Meedia ajakirjanike Greete Lehepuu (Eesti Ekspress), Urmas Jaaganti (Eesti Ekspress) ja Hindrek Riikoja (Maaleht) arvamussaade, milles analüüsitakse mööduva nädala põletavamaid poliitilisi ja ühiskondlikke jututeemasid. Kuula meid ka Delfi Tasku äpist!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid