TASS-i teatel sai rünnakus kahjustada neli Iljušin 76 transpordilennukit. Teised kanalid teatavad kütusehoidlas puhkenud tulekahjust. Pealtnägijate sõnul ründas lennuvälja 10-20 drooni.

Pihkva asub Ukrainast umbes 800 kilomeetri kaugusel, Eesti lähedal. Lennujaam asub hinnanguliselt 32 km kaugusel Eesti piirist.

„Kaitseministeerium tõrjub droonirünnakut Pihkva lennujaama vastu,“ ütles Pihkva oblasti kuberner Mihhail Vedernikov sündmuste kestel Telegramis. Ta laadis üles video, millel on näha suurt tulekahju, samas oli kuulda ka plahvatust. Vedernikov, kes ütles, et viibis rünnaku sündmuskohal, lisas: „Esialgsetel andmetel ohvreid ei ole.“

Ukraina ei ole öelnud, et oleks viimases rünnakus osalenud, kuid kommenteerib harva rünnakuid Venemaa vastu. Viimastel nädalatel on riik arvatavasti suurendanud lõhkekehadega droonide kasutamist Venemaa-siseste sihtmärkide ründamiseks.

Venemaa uudisteagentuuri Tass esialgne raport, mis tsiteeris päästeteenistusi, ütles, et neli Iljušin 76 (Il-76) lennukit said kahjustusi, kusjuures kaks neist on „põlema läinud“. Hiljem kinnitas uudisteagentuur Ria, et kaks Il-76 lennukit olid süttinud.

Venemaa sõjaväe- ja kaitseametnike sõnul tulistati kolm Ukraina drooni alla Brjanski piirkonna lõunaosa kohal, üks Orlovi piirkonna keskosa kohal ja üks Moskvast lõuna pool asuva Rjazani piirkonna kohal. Moskva Vnukovo lennujaama ümbruse õhuruum suleti lühiajaliselt, teatas Tass.

Vene lennuk hävitas öösel Musta mere operatsioonis ka neli Ukraina kiirründepaati, mis vedasid kuni 50 langevarjurit, teatasid sõjaväelased.

Pihkva piirkond oli varasemalt droonide sihtmärgiks mai lõpus.

Droonirünnakus Venemaa Belgorodi oblastile hukkus eelmisel nädalal kolm inimest, mõned tunnid pärast seda, kui droon tabas Moskva kesklinna, teatasid Venemaa ametnikud.

See toimus vaid mõni päev pärast seda, kui Ukraina droonirünnakus Peterburi linna lähedal hävitati Venemaa kaugpommitaja lipulaev.

Kuigi Ukraina ei ole öelnud, et on nende konkreetsete droonirünnakute taga, on president Volodõmõr Zelenski varem öelnud, et rünnakud Venemaa territooriumile on „vältimatu, loomulik ja täiesti õiglane protsess“, kuna sõda Venemaaga jätkub.

Venemaa ametnikud süüdistasid Ukrainat kolmapäeva varahommikul kuue Venemaa piirkonna vastu suunatud rünnakus, mis näis olevat suurim droonirünnak Venemaa pinnal pärast seda, kui Moskva saatis 18 kuud tagasi väed Ukrainasse.