Neljapäeval, 24. augusti õhtul peatas politseipatrull Tartus Ringtee tänaval 22-aastase mehe juhitud sõiduauto BMW, mille kiirus oli 50 km/h alas 117 km/h. Samal päeval tabati Tartus Klaasi tänaval teinegi BMWga kihutanud 19-aastane mees, kes sõitis asulas kiirusega 116 km/h. Mõlemad sõidukijuhid peeti sündmuskohal kinni ja viidi Tartu vanglasse. Päev peale kinnipidamist toimunud kohtuistungil määrati meestele liiklusrikkumise eest viis arestipäeva ning lisakaristusena võeti neilt kuueks kuuks ära mootorsõiduki juhtimisõigus.

Muuhulgas tuvastas politsei liiklusjärelevalve käigus Tartumaal Ilmatsalu alevikus ühe ebaseadusliku kiirendusvõistluse korraldaja, kes andis kohapeal sõidukitele stardimärguandeid. Politseinikud selgitasid mehele, et kooskõlastamata ja mitteametlik kiirendusvõistlus on ebaseaduslik ning ohtlik. Lisaks noomitusele määrati korraldajale ka rahatrahv.

Tartu patrullitalituse juhi Argo Arukase sõnul on murettekitav, et ühel ja samal päeval tabati Tartu politseijaoskonna tööpiirkonnas kaks nõnda ohtlikku liiklusrikkujat, kiirendusvõistluse korraldaja ja mitmeid teisi kiiruseületajaid. „Traagilisi tagajärgi sellel korral õnneks ei juhtunud. Jääb vaid loota, et määratud karistused mõjuvad ja tulevikus ollakse liikluses pigem eeskujulikud,“ lisas Arukase.

„Sõidukijuhtide kogunemised on lubatud, kui jälgitakse reegleid ja vajalikke ohutusnõudeid. Olukorras, kus mängu tuleb mitteametlik kihutamine ja driftimine, siis politsei sekkub. Selline käitumine seab ohtu nii inimesed, kes enda oskuseid proovile panevad kui ka teised liiklejaid,“ ütles Arukase.

„Seetõttu soovitame masina ja enese oskuseid panna proovile vaid ametlikel võistlustel ning kohtades, kus riskid on maandatud ning turvalisus tagatud. Praegu saavad kaks liiklushuligaani viis päeva arestimajas oma tegude üle järele mõelda ning peavad pool aastat ilma lubadeta hakkama saama. Ametlikel võistlustel on osalejatel seevastu võimalik teenida tunnustust ja auhindu ning soorituse järel ei pea veetma päevi arestimajas ja mitu kuud juhtimisõiguseta,“ lisas Tartu patrullitalituse juht.

„Ees ootab 1. september ja kooliaasta algus, mistõttu näeme teedel ning tänavatel tavapärasest rohkem liiklejaid. Sellega seoses palume kõigilt liikluses osalejatelt vastutustundlikku ja tähelepanelikku käitumist. Võib olla kindel, et politsei teeb oma tööd hoolikalt ning teostab järelevalvet nii liikluses kui ka mujal. Anname endast kõik, et õppeaasta algus mööduks meile kõigile võimalikult murevabalt ja tabatud ohtlikud juhid saaksid liiklusest eemaldatud,“ rõhutas Arukase.