„Reformierakond on olnud kehvas positsioonis,“ möönab Eesti Ekspressi ajakirjanik Urmas Jaagant. Tegu on erakonna vaates poliitikavälise skandaaliga, kus asjakohast infot valdavad inimesed ei ole erakonnaga seotud. „Eile (neljapeval – toim) tuli järjest asja aina hullemaks ja keerulisemaks tegevaid väikeseid episoode välja ja nii polnud erakonnal ka võimalik Kaja Kallast selles asjas aidata,“ sõnab Jaagant.

Ta usub, et Kallas on olnud erakonna- ja valitsuskaaslastega aus selles infos, mis talle teada oli. „Kallas saab kindlast aru, et see asi on ohtlik,“ leiab Jaagant. Ometi on möödunud pooleteise päeva jooksul aina lisandunud infot, mida ka erakond ette näha ei osanud ja mis muudab vahetult öeldu ja seletatu taustsüsteemi.

Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja toob aga välja, et peaministri seisukohtadest näib, nagu Kaja Kallas ei saaks aru probleemi sisust ja poliitilise vastutuse probleemist. „Jõuame tagasi võitmatuse ja tõe ning võimu ainumonopoli valdamise kompleksini, mis on ühest küljest Kaja Kallast ja teisest küljest (vähemal määral) ka Reformierakonda tabanud,“ lausub Riikoja.

Eesti Ekspressi ajakirjanik Greete Lehepuu leiab, et kogu skandaal oleks oluliselt väiksem ja paremini hallatud, kui isegi piiratud info korral tunnistataks seda, mis näeb halb välja. „Miks ei võinuks Kaja Kallas lihtsalt tunnistada, et asi tõepoolest näeb halb välja? Ja paluda vabandust, et selline ebameeldivus on selgunud?“ Isegi kui faktiliselt ei ole toimunud seaduste ega sanktsioonide rikkumist, Kaja Kallas ise ei ole teinud ebamoraalseid valikuid, kahandaks avatus ja probleemi tunnistamine pingeid oluliselt.

1x
00:00

Sel nädalal oli saate päevakorras veel

  • Eesti 200 suur krahh (jälle)

  • 400 miljonit eurot nagu maast leitud ja teisi häid märke majandusest

  • Kiidame president Alar Karise 20. augusti kõnet

  • Abistatud enesetapu ja eutanaasia seadustamine tuleb arutlusele võtta


Taskuhäälingusaade „Päevakord“ on iganädalane Delfi Meedia ajakirjanike Greete Lehepuu (Eesti Ekspress), Urmas Jaaganti (Eesti Ekspress) ja Hindrek Riikoja (Maaleht) arvamussaade, milles analüüsitakse mööduva nädala põletavamaid poliitilisi ja ühiskondlikke jututeemasid. Kuula meid ka Delfi Tasku äpist!