MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 24,4%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 23,1% ja Keskerakonda 18,5% valimisõiguslikest kodanikest. Esikolmikule järgnevad sotsid (10,7%), Isamaa (9,8%) ning Eesti 200 (8,7%).

Nädalaga kukkus Reformierakonna toetus 1,4%. EKRE toetus on hetkel 1,1% kõrgem kui kaks nädalat tagasi. Keskerakonna toetus on viimastel nädalatel püsinud stabiilne. Sotside toetus oli viimati nii kõrge 2019. aasta detsembris.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,8% ning opositsioonierakondi 51,4% vastajatest. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 24. juulist 21. augustini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.