MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 25,8%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 22,6% ja Keskerakonda 18,2% valimisõiguslikest kodanikest. Järgnevad sotsid (10,5%), Isamaa (9,8%) ning Eesti 200 (8,4%).

Võrreldes kolme nädala taguse madalpunktiga on Eesti 200 toetus praegu 1,4% kõrgem. EKRE toetus on viimase nelja nädala jooksul püsinud 22-23% vahel. Keskerakonna toetus on viimased kolm nädalat püsinud 18% juures.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 44,7% ning opositsioonierakondi 50,6% vastajatest. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 18. juulist 14. augustini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.