Tänavuse noorte laulu- ja tantsupeo teema on „Püha on maa“, mis tõstab esile loodushoiu tähtsuse ning kutsub märkama meie looduse ilu. Üks võimalus on vaadata seda läbi kaamerasilma ja jäädvustada nähtu ka teistele imetlemiseks.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ning Delfi kutsusid kõiki pildistamishuvilisi jagama oma parimaid kaadreid loodusfotode võistlusel. See oli taas üks võimalus saada noortepeoga seotud tegevusest osa neil, kes ei laula ega tantsi, kuid sooviks siiski peole oma jälje jätta. Võistlusel vanusepiirangut polnud, nii et laste ja noorte kõrval oodati osalema ka nende vanemaid ja vanavanemaid.

Võitjad valis välja laulupeo fotomeeskond, keda juhib lätlane Rojs Dauburs.

„Flora, fauna ja meie avarad, mägedeta maastikud kiirgavad ka meile, lätlastele, eriti suvise pööripäeva ajal lummavat ilu. Nii nagu meie esivanemad aastatuhandete jooksul oleme ka meie lummatud!“ kirjeldab Dauburs.

Võistlusele saadetud 80 osaleja töödest toob ta esile kaks, kelle pildid enim hinge läksid. „Nii Kati Kukk kui ka Päivi Palts tabavad osavalt looduse võlumaailma, esitades oma tööd visuaalselt võrratutes ja äärmiselt professionaalsetes kompositsioonides. Bravo!“

Laulupeo loodusfotovõistluse paremik:

Kati Kukk

Päivi Palts

Peep Saluvee

Sirli Kirst

Urve Russow

Mihkel Paide

Liis Tenno

Brigita Kasemets

Delfi kogupaketi aastatellimuse saab Kati Kukk.

Kati Kuke fotod üsna tavalistest lilledest ja putukatest olid huvitavalt kadreeritud ning moodustasid üllatavaid ja omapäraseid tugevavärvilisi kooslusi. Tema oskuslikult valitud kaadrid tõid esile nende väikeste looduslike elementide ilu ning lõid visuaalseid kompositsioone, mis pakkusid vaatajale silmailu. Kati Kukk on näidanud oma professionaalset silma ning võimekust luua kunstilisi fotosid, mis haaravad vaataja tähelepanu.

Üks auhindu on ka Delfi Meedia korraldatava „Lotte“ kogupereetenduse perepilet: teatrisse saab kaks täiskasvanut ja kaks last. Selle auhinna loosisime kõigi pildisaatjate vahel ning selle õnnelik saaja on fortuuna tahtel Kristel Jaakson! Palju õnne!

Võitjatega võetakse ühendust meili teel!

Laulupeo fotokonkurss
„Peitusemäng“
„Silmast silma“
„Vihmapisarad“
„Märg“
„Südame sees“
„Südames“
Vaated
Vaated
Vaated
Vaated
„Taevaveski“
Halo
Lumi ja udu
Lilled...
Oravake
Võimas valgus
Imeline valgusmäng
Vaade kaugusesse...