Tänaseid Venemaal arenenud sündmusi kommenteerides sõnas Kallas, et põhjalikke luureandmeid Kremlis toimunust on lääneriikidel vähe ning tänased arutelud keskendusid pigem tegevusplaanide loomisele, muuhulgas piiri tugevdamisele.

Isiklikult arvab Kallas, et see, mida täna nähti, oli sõdurite rahulolematus sõja kuluga. „Aga jällegi, see on Venemaa siseasi, Venemaa on endiselt ohtlik ja see ei tule meile kuidagi üllatusena,“ lisas ta.

„Venemaa eesmärgid Ukraina suunas pole ju kuidagi muutunud,“ nentis aga Kallas, et muutusi sellesse, kuidas suhtuda sõtta Ukrainas, tänane ei toonud. „See pole leebem versioon Venemaast, kui Prigožin peaks võimule saama. Venemaa on endiselt ohtlik, kes iganes on Putini asemel.“

Saatejuhi küsimuse peale, kas Venemaal on praegu jõude, kellega Eestil oleks soov kahe riigi vahelisi suhteid siduda, vastas Kallas, et praegu sellist varianti pole. „Ta [Putin] on elimineerinud kõik alternatiivid enda kõrvalt. Sinna ei ole üldse mõtet minna.“

Kallase sõnul peab Venemaa esmalt võtma vastutuse sõjakuritegude eest ning alles pärast seda tuleks kõne alla suhete parandamine.