Alguses päästjad silla läheduses meest ei leidnud. Asukoha täpsustuse peale „Pipedrive`i“ maja juurest jõkke sisenenud pinnaltpäästevarustuses päästja sattus õnnekombel kohe juba vett sisse hinganud teadvuseta mehe peale.

„Uppujal paistsid veest välja ainult nina ja suu kui temast kinni sain,“ rääkis Annelinna komando päästja Rudolf Kopti. „Koos appi tulnud meeskonnakaaslastega saime mehe läbi mudase pinnase kaldale ja andsime üle kiirabimeedikute hoole alla.“

Kiirabitöötajad alustasid kohe elustamist ning neil õnnestus mees umbes minutiga elule tagasi tuua. Kannatanu oli segaduses ja muutus alguses agressiivseks, kuid olukorra selgitamise järel taltus. Seejärel viidi raskete joobetunnustega mees haiglasse toibuma.

Päästjad hoiatavad, et joobes ujuma minek on eluga riskimine. Peameeleolus seltskonnas tuleb olla tähelepanelik, et mõni kehvemas seisundis kaaslane veekogu läheduses kaotsi ei läheks ning vajadusel tuleb tema vette minekut elu säästmiseks takistada. Veeõnnetusel saab elu päästa ainult väga kiire reageerimine. Kui purjus inimest korrale kutsuda ei õnnestu, tuleb kohale kutsuda pääste või politsei. Eelmisel aastal uppus Eesti 30 inimest, neist 19 uppunut (71 %) olid surma toonud veeõnnetuse ajal alkoholijoobes.