Teade raskest liiklusõnnetusest laekus häirekeskusele täna kell 13.52, kui anti teada, et Rakvere vallas Tõrma külas oli teelt välja sõitnud mootorrattur. Mootorratturi vigastused olid sedavõrd rasked, et meedikute pingutustest hoolimata suri 40-aastane mees sündmuskohal.

Rakvere politseijaoskonna välijuht Veiko Oskin ütles, et esialgsetel andmetel liikus mootorrattur Väike-Maarjast Rakvere suunas, kui tema juhitud ratas kaldus sirgel teelõigul teelt välja ning sõitis vastu liiklusmärki.

Juht omas juhtimisõigust ning kasutas nõuetekohast turvavarustust. Tegemist oli sirge teelõiguga, kus nähtavus ja teeolud olid head. Antud teelõigul on suurim lubatud sõidukiirus 90 km/h.

Kohapeal töötanud politseinike sõnul viitavad õnnetuspaigas olevad jäljed sellele, et rattur võis liikuda lubatust suuremal kiirusel. Pidurdusjälgi teel näha ei ole.

Juhi kainuse ja tervisliku seisundi selgitab välja kohtuarstlik lahang.

Hoolimata headest tee ja ilmaoludest, tuleb igal mootorsõidukijuhil olla tähelepanelik ning järgida liikluses kokku lepitud reegleid. Piirkiirus on kehtestatud põhjusega ning sellest kinni pidamine aitab ära hoida ohtlikke olukordi või situatsioone, kui teel liikudes tekib mõni ootamatust, siis selle jõutakse adekvaatselt reageerida.

Piirkiirusele lisatud täiendav hoog suurendab tõenäosust sattuda õnnetusse ning raskendab võimalikke vigastusi.


Jaga
Kommentaarid