Tööseisaku tekitamise laiem siht on takistada valitsusel kärpida perehüvitisi ja tõsta makse, märkis Martin Helme pressiteate vahendusel.

„Me ei luba valitsusel süvendada rahvastikukriisi ega teha meie rahvast vaeseks. Lükkame parlamentaarsele obstruktsioonile sisse uue hoo, püüdes pidurdada valitsuse eelnõude menetlemist teisel lugemisel. Viiele erinevale eelnõule tehtud muudatusettepanekute hulgas on nii sisulisi kui ka obstruktsioonilisi,“ ütles Helme.

Opositsiooni obstruktsioon on mõneti takerdunud - paari nädala eest leidis riigikogu esimees Lauri Hussar (Eesti 200) viisi, kuidas obstruktsioonist mööda minna.

Opositsioon pöördus seepeale möödunud nädalal riigikohtusse, vaidlustamaks riigikogu 15. ja 16. mai otsused, millega lõpetati päevakorra kinnitamise kohta protseduuriliste küsimuste esitamine ning eelnõude ja arupärimiste üleandmine. Opositsiooni esindajate sõnul on need otsused vastuolus seadusega ja õigusvastased.

„Riigikogu kodu- ja töökorra seadus ei võimalda päris selgelt koalitsioonile neid jõumeetodeid, millega on praegu opositsioon tasalülitatud. Sealjuures on mindud seadust rikkuma selleks, et enda ühiskonda lõhestavad vastuolulised seadused kiirkorras vastu võtta ja siis jaanipäevaks inimeste pahameele eest varju pageda,“ rääkis üks kaebusele allakirjutanutest, Isamaa aseesimees Riina Solman. „Seetõttu ei jäänud meil mingit muud võimalust kui enda õiguste kaitseks riigikohtu poole pöörduda. Mis aga puudutab konkreetselt kaebuse sisu, siis selle teksti koostaja Paul Keres on näidanud oma kõrget kvaliteeti riigikogu kodu- ja töökorra seaduse kaitsel. Just tema esindas Priit Sibulat parlamendi kaugistungite kokkukutsumise kaasuses, kus samuti Reformierakond seadusest üle üritas sõita, ja seadis riigikohtus õigluse jalule.“