„Meil, kodanike ja inimestena, on kohus seista vastu valituse poolt plaanitavale abielu mõiste moonutamisele. See on meie kohus südametunnistuse, ajaloo ja meie laste ees. Nädakem üheskoos, et me seisame perekonna, abielu ja meie laste kaitsel!“ oli ürituse kirjelduses.

Üritusel lubati sõna anda kõigi riigikogu opositsioonifraktsioonide esindajatele. Korraldajad teatasid, et seal saab väljendada protesti „pretsedenditult valeliku ja ebademokraatliku poliitika vastu, mille ilminguks on muu hulgas uue valitsuskoalitsiooni püüdlus väärastada abielu tähendust ja anda homoseksuaalidele lapsendamise õigus, kärpida lasterikaste perede toetust, tõsta olemasolevaid ja kehtestada uusi makse ning suruda maha sõna-, veendumuste-, usu- ja südametunnistuse vabadust“.

Vooglaid rääkis, et paljud inimesed on väljendanud soovi koonduda ja väljendada ühiselt põhimõttelist seisukohta, et valitsuskoalitsiooni „rünnak perekonna ja abielu, eraomandi ja sõnavabaduse vastu“ on talumatu. Ta ootab Toompeale ennekuulmatult suurt hulka inimesi, sest see on tema väitel üks väheseid asju, mis omab valitsuse teerulli peatamise potentsiaali.

Korraldajate teatel oli nende eesmärgiks viia meeleavaldus läbi rõhutatult väärikalt ja rahumeelselt.