EKRE toetus on viimase kahe kuu jooksul tõusnud 7,8 protsendi võrra. Reformierakonna toetus on viimastel nädalatel püsinud 24% juures. Keskerakonna toetus on viimase kahe nädalaga tõusnud 1,3%.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab konservatiivset rahvaerakonda 24,4%, Reformierakonda 24,2% ja Keskerakonda 17,8% valimisõiguslikest kodanikest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (12,1%), sotsid (8,7%) ning Isamaa (7,3%). Eesti 200 toetus langes nädalaga 1,3% ning viimase kuu ajaga on Eesti 200 oma toetusest kaotatud 3,3%. Kokku toetab koalitsioonierakondi 45% ning opositsioonierakondi 49,5% vastajaist.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 25. aprillist 22. maini, mil küsitleti kokku 4000 valimisealist Eesti kodanikku.

Tulemuste presenteerimisel on Ühiskonnauuringute Instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.