Harju maakohtus toimus täna eelistung mõrvasüüdistuses, kus süüpingis on 28-aastane Dmitri Voronin. Tänasel istungil pandi paika kohtumenetluse edasine ajakava.

Kui vahi alla võeti Voronin tapmises kahtlustatavana, siis tänaseks on süüdistus mõnevõrra raskema paragrahvi ehk mõrvasüüdistuse sisuga, mis tähendab, et tapmine on toime pandud piinaval või julmal viisil.

Dmitri ohver, Paasiku Grossi toidukaupluse kõrval asuva lillepoe omanik Irina (54) kadus tänavu jaanuarikuisel esmaspäeva õhtul pärast tööpäeva lõppu ega jõudnud koju. Lähedased andsid tema kadumisest politseile teada teisipäeva õhtul ning politsei asus kohe selgitama Irina kadumisega seotud asjaolusid.

Politseinikud leidsid Irina vägivallatunnustega surnukeha ja tema auto samal ööl Lasnamäelt Narva maantee kõrvalt. Surnukeha oli keset tühermaad.

Hiljem kinnitas politsei, et ligi ööpäev kestnud uurimise tulemusel peeti tapmises kahtlustatav kinni. „Mõistsime üsna pea pärast Irina kadumisteate laekumist, et naine võis olla sattunud kuriteo ohvriks,“ selgitas isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares.

Kahtlusaluse tabamiseks töötati läbi videokaamerate salvestisi ja koguti muudki infot. Kolmapäeva õhtuks oli kogutud piisavalt tõendeid, et kahtlustada tapmises 28-aastast Dmitri Voroninit. Kinnipidamisel tunnistas Voronin seotust tapmisega kohe.

Dmitri Voronin vahistamise päeval.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid