Labürindijooksust osavõtmine tungivalt soovituslik

TalTechi tudeng Mari-Nicole Berezovski kirjeldab, et ta oli väga positiivselt üllatanud, kui ta päeva möödudes endiselt kümne parima hulka püsima jäi. „Küsimustele vastamiseks pidi kõigepealt leidma tahvelarvuti ning vastama nii kiiresti kui võimalik, et piiratud aja jooksul võimalikult palju punkte koguda. Vastata tuli küsimustele viiest valdkonnast: pranglimine, loogika, ja matemaatika ning kaks valikut: ajalugu ja ühiskonnaõpetus või eesti keel ning keemia või füüsika. Valisin keemia ja eesti keele, sest tunnen ennast nendel teemadel kindlalt ning need osutusid õigeks valikuks, sest järgmisel päeval sain kutse ülikooli õppima asumiseks,“ kirjeldab ta.

Eelmisel aastal labürindijooksust osa võttes tuli võistelda koos ligikaudu 150 noorega, kelle hulgas olid nii abituriendid kui ka niisama huvilised. Mari-Nicole Berezovski usub, et labürindijooksust peaks kindlasti osa võtma, sest hea tulemuse korral võid kindlustada endale ülikooli koha juba enne riigieksamite tulemuste avaldamist. See vähendaks kindlasti riigieksamite tulemuste ootamise pinget. „Igal juhul tasub osaleda, sest see on vinge üritus, kus saab proovile panna enda teadmised matemaatikas, eesti keeles, keemias, füüsikas ning ajaloos ja ühiskonnaõpetuses. Samuti toimub kohapeal õppemess, kus on võimalik tutvuda õppimisvõimaluste ja tudengiorganisatsioonidega.“

TalTechi tudeng Mari-Nicole Berezovski

Eksimusi ei tasu karta, sest nii õpid kõige paremini“

Mari-Nicole kirjeldab, et labürindijooksu läbimisel saab teenida punkte, vastates küsimustele erinevatest valdkondadest. Samuti tuleb kasuks loogiline mõtlemine ja kiired jalad, sest lõplik paremusjärjestus sõltub ka labürindi läbimise kiirusest. 10 parimat saavad garanteeritud õppekoha Tallinna Tehnikaülikoolis vabalt valitud õppekaval (v.a arhitektuur).

„Registreerisin ennast osalejaks, sest tahtsin ennast proovile panna ja õppemessist osa võtta, et tutvuda erialade valiku ning sisseastumistingimustega. Enne starti oli mul närv sees, kuid labürinti astudes võtsin ma ennast kokku ning andsin endast parima. Ei tasu karta eksimusi, sest nii õpid kõige paremini. Kindlasti võtke labürindijooksust osa, sest see on ainulaadne võimalus õppekoha tagamiseks enda unistuste erialal. Olen alati unistanud tulla Tallinna Tehnikaülikooli õppima ning Labürindijooks andis mulle selle võimaluse, mille eest olen väga tänulik. Tulge ka teie TalTechi õppima.“

TalTechi labürindijooks tuleb taas ja annab võimaluse ülikooli pääseda

Eelmisel aastal ülipopulaarseks osutunud TalTechi labürindijooks tuleb taas 25. mail kell 10–18 Tallinna Tehnikaülikooli aulas. Abituriendid saavad kindlustada endale õppekoha Tallinna Tehnikaülikoolis joostes läbi labürindi, lahendades samal ajal ülesandeid. Õppekoha pakkumise saavad 10 parimat ja kiiremat. 14x30 meetri suurusel labürindialal peavad osalejad vastama küsimustele matemaatikas, füüsikas, keemias, eesti keeles, loogikas, ajaloos ja ühiskonnaõpetuses. Igas boksis on osalejal aega 1 minut, et lahendada nii palju ülesandeid kui võimalik.

Labürindijooksul loevad teadmised ja kiirus, sest küsimustele õigesti vastanute vahel paneb lõpliku paremusjärjestuse paika labürindi läbimise aeg. Labürindijooksus parimaid tulemusi näidanud 10 koolilõpetajat saavad sellega endale automaatselt õppekoha Tallinna Tehnikaülikooli esimesel kursusel vabalt valitud õppekaval (v.a arhitektuur).

Osalemiseks on vaja eelregistreeruda, kuid jääb võimalus ka kohapeal end kirja panna. Eelregistreerumine suletakse 19.05.

Eelregistreerimine üritusele on avatud 19. maini.

Registreerida saab ka kohapeal, 25. mail.

Loe lähemalt: taltech.ee/laburint


Jaga
Kommentaarid