Loevad nii teadmised kui kiirus

Eelmise aasta edukale labürindijooksjale, Gustav Adolfi Gümnaasiumi vilistlasele ja tänasele TalTechi informaatikatudengile Martin Moistusele tõi edu oskus vahetada ajutegevust jooksmiselt mõtlemisele. Kooliõpingutest tõid Martinile kasu üldised põhivalemid, millel põhineb loogika. „Lisaks kiiretele näppudele on vaja ka kiireid jalgu,“ lisab ta.

Sarnane kogemus on ka Jõhvi Gümnaasiumi vilistlasel ja tänasel TalTechi informaatikatudengil Mari-Nicole Berezovskil, kelle kinnitusel tõid talle edu põhiteadmised. „Tagasi mõeldes arvan, et keemiliste elementide skeemid ja nimetused tõid mulle kõige rohkem punkte,“ leiab ta. „Hea tulemuse saamiseks ei piisa ainult kiirusest, sest peamiselt saab punkte ikka teadmiste eest. Kuid kiirus on samamoodi oluline, kuna on vaja ruttu leida labürindis õige tee ning juhul kui kahel osalejal on sama punktisumma, siis tabelisse ilmuvad nad ikkagi kiiruse põhjal.“

Kümme parimat saavad priipääsme TalTechi

14x30 meetri suurusel labürindialal peavad osalejad vastama küsimustele matemaatikas, füüsikas, keemias, eesti keeles, loogikas, ajaloos ja ühiskonnaõpetuses. Igas boksis on osalejal aega 1 minut, et lahendada nii palju ülesandeid kui võimalik.

Labürindijooksul loevad teadmised ja kiirus, sest küsimustele õigesti vastanute vahel paneb lõpliku paremusjärjestuse paika labürindi läbimise aeg. Labürindijooksus parimaid tulemusi näidanud 10 koolilõpetajat saavad sellega endale automaatselt õppekoha Tallinna Tehnikaülikooli esimesel kursusel vabalt valitud õppekaval (v.a arhitektuur).

Osalemiseks on vaja eelregistreeruda, kuid jääb võimalus ka kohapeal end kirja panna. Eelregistreerumine suletakse 19.05.

Samal päeval on ülikooli peahoone ees ja fuajees avatud ka TalTechi õppemess, kuhu on oodatud absoluutselt kõik, kes tahaksid vähegi teada, millega ülikoolis tegeletakse ja mida õppida saab.

Kohapeal saab tutvuda:

  • TalTechi teaduskondade ja mereakadeemiaga ning sealsete õppimisvõimalustega;

  • Tehnoloogiakooli võimalustega;

  • välisõppe võimalustega;

  • EuroTeQ'iga;

  • tudengiprojektidega: tudengivormel, iseAuto, Solaride, tudengisatelliit

Jaga
Kommentaarid