Opositsiooniline erakond Isamaa pidas täna Kuressaares volikogu. Erakonna esimees Helir-Valdor Seeder keskendus oma ettekandes suuresti valitsuse plaanitavale teerullitaktikale riigikogus.

„Peretoetuste kärpimine, maksutõusud ja samasooliste abielud soovitakse kõik seadustena vastu võtta järgmise kuue nädalaga, kusjuures kahte eelnõu pole veel riigikogule ülegi antud. Tegu on arutu tormamisega, mis ei jäta aega ühiskondlikuks ega poliitiliseks aruteluks. Sellele juhtisid oma nädalavahetuse juhtkirjades tähelepanu ka Postimees ja Eesti Päevaleht,“ ütles Seeder. „Isamaa ei pea plaanitavaid seadusemuudatusi mõistlikuks ega vajalikuks, kuid oleme valmis istuma läbirääkimiste laua taha, et vältida parlamentaarset kriisi. Valitsuse sammudest ei tohi kannatada meie ühiskonna kõige nõrgemad ja enim abi vajavad.“

Esimesena tuleb riigikogu suurde saali peretoetuste kärpimise eelnõu, mille esimene lugemine on kavandatud juba tuleva nädala esmaspäevale. Isamaa korraldab istungi eel, 14.00, Toompea lossi ees meeleavalduse, kuhu on korraldajate sõnul kohale lubanud tulla lastega perede esindajad üle Eesti.

„Eesti lasterikaste perede liit on valitsuse sõnamurdliku poliitika vastu kogunud nädalaga üle 20 000 allkirja. Olukorras, kus Eestit räsib sajandi rängim demograafiline kriis, on lubamatu, et uus koalitsioon asub oma esimese sammuna vähendama meie perekondade turvatunnet, tühistades alles jaanuaris kõigi riigikogu erakondade üksmeelel vastu võetud peretoetuste seaduse.

Suurperedes kasvab pool Eesti lastest, aga koalitsiooni läbi surutavatest seadusemuudatustest kannatavad kõik lastega pered, sest muutma minnakse muu hulgas praegust täiendava tulumaksuvabastuse süsteemi, mis kehtib alates teisest lapsest. Meeleavaldusele kohale tulles annavad pered koalitsioonisaadikutele selge sõnumi, et nende plaanitavad sammud on ohuks Eesti riigi tulevikule ja meie rahvuse kestmisele,“ teatas Seeder.

Isamaa volikogu kinnitas ka erakonna korralise üldkogu toimumise – 10. juunil 2023 Tallinna lauluväljakul. Üldkogul valitakse järgmiseks kaheks aastaks erakonna esimees ja eestseisus.