Mõneks minutiks kadus eetrist ka Rootsi televisiooni kanal SVT1, aga naasis kell 6.44.

Metrooliiklus peatus kella 6.40 ajal Stockholmi kesklinnas täielikult. Rohelisel liinil hakkasid rongid taas liikuma 5-6 minuti pärast, aga Stockholmi ühistranspordiettevõte SL teatas alles kell 7.30 oma veebilehel, et rongid liiguvad taas kõigil liinidel.

„Meil olid häired metroos ja kohalikel raudteedel elektrikatkestuse tõttu Svenska Kraftnätis (Rootsi jaotusvõrgu operaatorettevõte – toim),“ ütles Stockholmi regiooni transpordiameti pressiesindaja Helene Jakobsson.

Svenska Kraftnät teatas, et uurib elektrikatkestuse põhjust.

„Me oleme konstateerinud, mis juhtus, ja toimub elektrikatkestuse põhjuse uurimine. Me ei tea praegu, kas üles ütlesid meie või regionaalsed seadmed. Praegu ei ole meil midagi muud öelda,“ ütles Svenska Kraftnäti esindaja Joel Nylin.

Katkes ka elektri tootmine Forsmarki tuumaelektrijaama 1. ja 2. reaktoris.

„Peavõrgus juhtus midagi. Meil kadus lühikeseks ajaks elekter. Meie varusüsteemid töötasid nagu vaja, aga et me kaotasime sisendi, ei saa me reaktoreid opereerida ja elektrit toota,“ ütles Forsmarki pressiesindaja Josef Nylén.

Jaama 3. reaktor jäi tööle. 1. ja 2. reaktorile tuleb teha mõningaid rutiinseid teste ja esialgseid kontrolle, enne kui need saavad uuesti elektrit tootma hakata.

Nyléni sõnul annavad Forsmark 1 ja 2 märkimisväärse osa Rootsi elektritoodangust.