Päästeamet sai väljakutse kell 20.09, kell 22:21 tulekahju lokaliseeriti. Kustutustöödega jõuti lõpule alles kell 2:06 öösel. Nagu eile, pole ka täna teada, mis võis olla põlengu algeks.

„Menetlejad alles lähevad sinna,“ märgiti lõuna päästekeskuse pressiteenistusest napilt enne kella üheksat hommikul. Leidmaks põlengu algpõhjuseid, tuli päästjatel juba eile katuse- ja seinakonstruktsioone lammutada.

Tulekahju levis 550 ruutmeetri ulatuses pööningukorrusel, kus tegutseb teatavasti Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu ning üks baar.

„Põlengu ulatus pööningul oli üsna lai. Seal kaeti raamatuid kiledega, et neid põlengust säästa. Kui palju see aitas, ei tea. Kuid tulekahju pööningult allapoole oluliselt ei ulatunud,“ kirjeldati põlengu olusid.

Tartu linnaraamatukogu asedirektor Ülo Treikelder märkis Delfile, et tolle maja katusekorrusel tegutses linnaraamatukogu komplekteerimisosakond: seal hoiustati peamiselt uusi raamatuid, mis plaaniti kasutusse suunata. Raamatute täpset suurusjärku ei osanud ta välja tuua, kuid ütles, et nii-umbes puusalt tulistades võiks suurusjärguks määrata tuhat.

Pöördumatult kahjustatud raamatuid on tema hinnangul praegu alla saja. Ülejäänud raamatuid kuivatatakse üle tee asuvas linnaraamatukogus. „Tekitasime põhimajja suurema kuivatusruumi. Mida päästa saab, seda päästame,“ sõnas Treikelder Delfile.

Linnaraamatukogu tööd põleng oluliselt mõjutanud pole, märkis ta.

Põlengu tagajärgede tõttu on maja teistel asukatel - vesipiibu- ja kokteilibaaril, ilusalongil ning restoranil - tarvis töö veekahjustuste tõttu mõneks ajaks katki jätta, märgiti päästekeskusest. Täna uurib ehitise seisukorda omavalitsuse ehitusjärelevalve koostöös omanikuga. Vajadusel tellitakse kahjude hindamiseks eraldi ekspertiis.

Ükski inimene teadupärast põlengus viga ei saanud.

Päästeameti sõnul oli eile kohal neli pääste põhiautot ja redelauto, samuti kiirabi ja politsei. Ligipääs sündmuskohale oli piiratud.

Suletud olid Kompanii ja Gildi tänavad, Laia ja Munga tänavatel suunai liiklust ümber ning Vabaduse puiesteelt suunati liiklus Narva maanteele.