Sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets kirjutas neljapäeva õhtul erakonna siselistis, et nende parteile kuuluvad uues valitsuses terviseministri, regionaalministri ja siseministri ametikoht. Läänemetsa sõnul lisanduvad regionaalministri vastutusalasse ka põllumajandus ning ühistranspordi korraldamine.

Delfile teadaolevalt haarab Eesti 200 ohjad välisministeeriumis, haridus- ja teadusministeeriumis ning neile kuulub ka IT- ja majandusministri portfell. Haridusministri kohale on Eesti 200-l valdkonna tugev spetsialist Kristina Kallase näol olemas.

See jätaks Reformierakonnale peale peaministri koha ka rahandus-, kultuuri-, sotsiaal-, kaitse-, justiits ja uue, kliimaministri portfelli.

Läänemets kirjutas erakonnakaaslastele, et kuu aega kestnud läbirääkimised olid rasked ning tuleb sotsidel tuleb langetada enda jaoks keerulisi otsuseid, näiteks makse tõsta. Millised maksud tõusevad, seda Läänemets erakonnakaaslastele ei avaldanud. Alampalga tõusu kohta ütles Läänemets, et see siiski tuleb, ehkki mõnevõrra teisel kujul, kui sotsiaaldemokraadid soovisid.