Politico sõnul kinnitasid neile kaks komisjoni siseringi inimest ja üks protsessiga kursis olev isik, et Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi juht Henrik Hololei lahkub ametikohalt Politico loo tõttu, millest selgus, et ta aktsepteeris tasuta lende Qatar Airwaysilt ajal, mil tema meeskond pidas Katariga läbirääkimisi suure lennunduslepingu üle.

Asjaga kursis inimeste sõnul lahkub Hololei Euroopa Komisjoni transpordi peadirektoraadi juhi kohalt ja temast saab poliitiline nõunik komisjoni rahvusvaheliste partnerluste eest vastutavas osakonnas.

Politico kirjutas veebruari lõpus, et Euroopa Komisjoni kõrgeim transpordivolinik Hololei võttis Katari valitsuselt vastu tasuta lende, kui tema meeskond pidas läbirääkimisi riigi enda lennufirmale olulise lennunduslepingu üle. Politicole kättesaadavaks tehtud andmetest selgub, et Hololei lendas aastatel 2015–2021 üheksa korda tasuta äriklassis Qatar Airwaysiga. Kuus tasuta lendu toimusid turulepääsulepingu koostamise ajal ja neli neist maksis Katari valitsus või Katariga seotud kontsern.

Hololei on seni keeldunud Politicole kommentaare jagamast. Euroopa Komisjoni pressiesindaja kaitses Hololei otsust nõustuda Qatar Airwaysi tasuta lendudega. „Kõik üksikasjalikult kirjeldatud lähetused olid lubatud ja toimusid kooskõlas kehtivate eeskirjadega,“ ütles pressiesindaja, lisades, et võimalikke huvide konflikte „kaaluti hoolikalt ja välistati“.

13. märtsil kirjutas Politico, et Euroopa Komisjon hakkas viimaks uurima, kas Hololei rikkus EL-i huvide konflikti vältimise eeskirju.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid