Euroopa riigijuhtide kohtumisele järgnenud pressikonverentsil Brüsselis sõnas Macron, et pani von der Leyenile ette Hiinasse kaasa tulla, et nad saaks rääkida „ühinenud häälel“.

„Mul ei ole Euroopa mandaati, kuna Prantsusmaal on iseseisev diplomaatia - kuid ma olen seotud Euroopa koordineerimisega,“ lisas Macron.

Macroni sõnu ühineb EL-i juht von der Leyen temaga just nagu tollane komisjoni juht Jean-Claude Juncker, kui Macron ja endine Saksamaa kantsler Angela Merkel võõrustasid Hiina president Xid 2019. aastal Pariisis.

Komisjoni pressiesindaja kinnitas, et von der Leyen läheb Macroniga visiidile - see on tema esimene reis Pekingisse Euroopa Komisjoni presidendina.

Enne Hiina-visiiti peab von der Leyen järgmisel neljapäeval Brüsselis kõne ELi ja Hiina suhete teemal. Reis järgneb Euroopa Ülemkogu eesistuja Charles Micheli novembris toimunud Pekingi visiidile.

Macron märkis ka, et arutas kohtumist Saksamaa kantsler Olaf Scholziga, öeldes, et nad jagavad „ühist visiooni“: „Suhelda Hiinaga, et Venemaad survestada.“

„Me peame tegema kõik, et konflikt lõpetada, pidades samal ajal kinni rahvusvahelisest seadusest, sealhulgas territoriaalsest suveräänsusest,“ ütles Macron.

Euroopa Liidu juhid muutis eriti murelikuks Pekingi-Moskva kohtumine, mis toimus sel nädalal. Hispaania peaminister Pedro Sánchez teatas peagi pärast seda, et ka tema külastab suvel Hiinat.