Politsei sai esmaspäeval kella 10.30 paiku teate, et Kohtla-Järvel Keskallee tänaval on toimunud plahvatus. Esialgsetel andmetel sisenes Keskallee tänaval asuvasse kauplusesse 43-aastane mees, kes viskas 52-aastase mehe jalgade suunas eseme, mis plahvatas. 52-aastane mees sai viga ja ta viidi haiglasse. Kuriteos kahtlustatav aga lahkus ise sündmuskohalt.

Praegu on teada, et tegemist oli süttimisohtlikku vedelikku sisaldanud esemega, mis tekitas plahvatuse. Kõik täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

15. märtsi õhtul pidasid politseinikud Kohtla-Järvel Oru linnaosas kinni 43-aastase mehe, keda kahtlustatakse mõned päevad varem toime pandud plahvatuses. Jõhvi politseijaoskonna grupijuht Aleksandra Mürsep kommenteeris, et kuna mees on varasemalt politseile tuttav ja ta pidi 13. märtsil ilmuma Viru vanglasse varasemat karistust kandma, viidigi mees otse kinnipidamise järel vangi.

„Plahvatuse puhul on tegemist äärmiselt ohtliku sündmusega, millel võinuks kõrvaliste isikute olemasolul tagajärjed olla palju traagilisemad,“ lisas Mürsep.

Kriminaalmenetlust viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru ringkonnaprokuratuur.