Riigieelarve tasakaalu poole liikumiseks võib järgmisel aastal olla vaja leida kärpekohti kokku umbes ühe miljardi euro ulatuses, ütles lahkuva valitsuse rahandusminister Annely Akkermann (Reformierakond) ERRile. Akkermanni sõnul oodatakse 6. aprillil avaldatavat rahandusministeeriumi kevadist majandusprognoosi, mis koos suvise majandusprognoosiga saavad uue riigieelarve ning nelja-aastase riigieelarve strateegia (RES) koostamise aluseks.

Kuidas siis ikkagi riigi rahanduslik seis, taevas on väga pilvine? „Üsna tume,“ nentis Kaja Kallas. Ta sõnas, et arutelul said kõik asjaosalised - Reformierakond, Eesti 200, SDE - aru, et vaja on reforme ning riiki tuleb vaadata tervikuna. „Vaatame iga valdkonna sisse, leiame uued lahendused.“

Mis reformid konkreetselt, kuidas tulusid kasvatada, mis üldse muuta - see kõik jääb praegu ähmaseks. Nii Kallas, Lauri Läänemets (SDE) kui Lauri Hussar kõnelesid täna õhtul väga üldsõnaliselt. Konkreetseid näiteid ei toodud. „Ma ei taha joosta ette aruteludest, mis on koalitsioonipartneritega,“ põhjendas Kallas.

Täna oli kõneluste esimene päev ja mingit lõpptärminit ei seatud. Maksuküsimused võetakse ette alles lõpus. „Siis on selge, mis vajadused, mis seisud,“ lausus ta. Küll aga tõi Kalas välja, et Reformierakond jääb kindlaks oma valimislubadusele maksude osas, mis tähendab, et sotside ideed astmelisest tulumaksust nad ei toeta.

Intervjuu lõpuosas on juttu sellestki, mis Kaja Kallas arvab abieluvõrdusest ja mis samme võiks tema hinnangul astuda.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid