„Esialgne uurimine viitab sellele, et Iisraeli režiim oli selle agressioonikatse eest vastutav,“ seisab Iraani ÜRO juures asuva esinduse avalduses, vahendab The Washington Post.

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu keeldus teisipäeval CNN-ile antud intervjuus rünnaku korraldamist kinnitamast ega ümber lükkamast.

„Ma ei räägi kunagi konkreetsetest operatsioonidest,“ ütles ta, „Ja iga kord, kui Lähis-Idas toimub mõni plahvatus, süüdistatakse Iisraeli või antakse meile vastutus – mõnikord oleme [nende taga], mõnikord mitte.“

Eelmisel laupäeval korraldati droonirünnak Isfahani kesklinnas asuvale laskemoonatehasele. Iraani võimude teatel ründas tehast kolm drooni, millest kaks tulistati enne sihtmärgini jõudmist alla. Nädala alguses avaldasid USA julgeolekuametnikud, et tõenäoliselt oli tegemist Iisraeli poolt korraldatud rünnakuga.

Iraan on Iisraelit sarnastes rünnakutes süüdistanud varemgi. Juulis teatas Iraan, et vahistas Iisraeli heaks töötavatest kurdi võitlejatest koosneva sabotaažirühma, kes kavatses Isfahanis õhku lasta sõjarajatise. Iisrael on Iraani pikalt sõjategevusega ähvardanud, väites, et viimane kavatseb arendada tuumarelvi. Iraan eitab kavatsust.